SETKÁNÍ PODNIKATELŮ
08. 12. 2023

7. prosince se v Národním domě Prostějov uskutečnilo Setkání podnikatelů a manažerů s představiteli města, které tradičně organizuje Okresní hospodářská komora v Prostějově za podpory Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje.

Členové vedení města představili realizované projekty a aktivity města. Primátor František Jura prezentoval významné připravované akce a vyjádřil se k často diskutovaným tématům.

Předseda představenstva OHK Bohuslav Švamberk zmínil postoj Hospodářské komory k současné situaci kolem zdražování energií, inflaci a hrozící ztráty konkurenceschopnosti našich firem směrem k okolním státům.

Poté přítomné seznámil zástupce Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií UP s možnostmi transferu technologií a propojení vědy a výzkumu s firmami.

Témata, která byla na setkání prezentována, se poté živě diskutovala při neformálních diskusích. Navázaly se i nové kontakty a dohodla budoucí spolupráce.

Všem přítomným moc děkujeme za jejich účast a aktivní zapojení se do diskusí.
Budeme se těšit na příští setkání.

Helena Chalánková, ředitelka OHK

 prezentace - Statutární město Prostějov ZDE 

prezentace - CATRIN ZDE

..více

Informace o cenových rozhodnutích ERÚ a cenách energie
04. 12. 2023


Energetický regulační úřad včera zveřejnil finální cenová rozhodnutí pro regulované složky elektřiny a plynu pro rok 2024. V regulovaných složkách ceny elektřiny je na napěťové hladině vysokého napětí meziroční růst o 105 %, zatímco na velmi vysokého napětí o 191 %. U zemního plynu je předpokládaný růst u malých firem a domácností o 39 %, u větších spotřebitelů o 42 %.

Uvědomujeme si, že distribuční sítě vyžadují značné investice, nejen kvůli připojování nových obnovitelných zdrojů a nutnosti udržovat síť v rovnováze, ale také kvůli budoucímu nárůstu spotřeby elektřiny. V tomto roce stát ceny elektřiny zastropoval a v některých částech regulované ceny je dotoval ze státního rozpočtu. Rozumíme také snaze vlády konsolidovat veřejné finance a navrátit se do původního modelu financování odběru elektřiny a plynu, jak to bylo před cenovou energetickou krizí.

..více

SETKÁNÍ MANAŽERŮ A PODNIKATELŮ S PŘEDSTAVITELI MĚSTA PROSTĚJOVA
06. 11. 2023


Vážení přátelé, manažeři, podnikatelé,

přijměte, opět po roce, pozvání na přátelské setkání prostějovských podnikatelů s politickou reprezentací města Prostějova. Navazujeme tímto na pravidelné setkávání manažerů prostějovských firem a podnikatelů. Tématem letošního setkání bude PROPOJENÍ VĚDY A FIREM. Cílem setkání je, v příjemné atmosféře restaurace Národního domu, probrat aktuální problémy současnosti.

Registrace: tel.: 775 208 220, 604 403 345, e-mail: ohkpv@ohkpv.cz 

POZVÁNKA


Konference efektivní energetika - 13.11. Olomouc
03. 11. 2023


Rádi bychom Vás pozvali na Konferenci efektivní energetika, která se uskuteční v pondělí 13.11.2023 od 9.00 do 14.00 hodin v Clarion Congress Hotelu Olomouc - Jeremenkova 36.

Jakou bude mít podobu připravovaná Státní energetická koncepce a jaké budou její dopady na Olomoucký kraj? Co můžeme čekat od národního energo-klimatického plánu? Jaké příležitosti a výzvy přinese legislativa OZEII? Kdo bude moci čerpat evropské dotace?

Odpovědi na tyto a další otázky si budete moci vyslechnout od:

..více

Konference SMART Region - 10.11. Olomouc
03. 11. 2023


Rádi bychom Vám předali pozvánku na blížící se V. ročník Konference SMART REGION.

Zase po roce budou mít příznivci nových technologií, startupů, konceptu Smart City a kulturních a kreativních průmyslů příležitost osobně se potkat s inspirativními osobnostmi z oboru a v rámci následného networkingu diskutovat o vlastních projektech.

Konference je rozdělena do čtyř panelů: 

  • Startupy a digitalizace
  • Průmysl 4.0
  • Smart region
  • Kulturní a kreativní průmysly
..více

Výzva Digitální podnik – Technologie 4.0 z programu na podporu českých podnikatelů OP TAK vyhlášena
31. 10. 2023


O dotace na svou digitalizaci a využití nových technologií v podnikání budou moci od 22. listopadu žádat malé a střední podniky.

Cílem výzvy je digitální transformace malých a středních podniků, a to zavedením pokročilých technologií, robotizací a automatizací a zavedením principů průmyslu 4.0. Podpora je zaměřena na pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení, SW řešení, IT infrastruktury a služeb.

  • Příjem žádostí už od: 22. listopadu 2023
  • Alokace: 1,5 miliard korun
  • Podpora na jeden projekt: až 60 % z celkových způsobilých výdajů

Více informací najdete ZDE.


Obchodní a podnikatelské příležitosti ve VIETNAMU a MALAJSII
30. 10. 2023

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje společně s Ministerstvem zahraničních věcí si Vás dovolují pozvat na seminář o exportních příležitostech ve Vietnamu a Malajsii.

Akce, která se uskuteční dne 9.11.2023 v olomouckém hotelu Comfort, je spojená s možností zeptat se na konkrétní příležitosti pro vaši firmu.

Účast ZDARMA, pozvánka ke stažení ZDE.

V případě zájmu se registrujte na e-mailu janeckova@khkok.cz pro bližší informace kontaktujte paní Jitku Janečkovou Moťkovou tel.: 602 708 246.


Seminář Velká novela zákoníku práce
17. 10. 2023

Dne 16.10.2023 jsme uspořádali seminář k Velké Novele zákoníku práce, o který byl obrovský zájem, účastnilo se ho téměř 70 osob. Tímto bych chtěla poděkovat skvělému přednášejícímu Mgr. Jakubovi Olivovi z advokátní kanceláře ARROWS ETL Global, který problematiku všem perfektně vysvětlil a zodpověděl všechny dotazy ve velmi aktivní diskusi. Těšíme se na další školení s tímto skvělým advokátem, na podněty přítomných bychom rádi připravili školení ke konsolidačnímu balíčku.

Helena Chalánková


Burza práce a vzdělávání v Prostějově  měla velký úspěch – téměř 3 tisíce návštěvníků
27. 09. 2023

 

26. září 2023 se uskutečnil již šestý ročník Burzy práce a vzdělávání, který organizuje Okresní hospodářská komora v Prostějově a Úřad práce v Prostějově, spoluorganizátorem je Statutární město Prostějov.
Návštěvníci měli možnost v jeden den na jednom místě kontaktovat více jak 50 vystavovatelů, kteří zde prezentovali svoje výrobní programy a poskytované služby. Zastoupen byl zpracovatelský průmysl, stavebnictví, strojírenství, potravinářství, zdravotnictví, doprava, logistika, elektro, textilní průmysl, obalová technika a další…. Prezentovaly se také veřejné instituce - městská a státní policie, statutární město Prostějov, Armáda ČR, letos poprvé Vězeňská služba ČR a další. Mimo společnosti se také prezentovaly odborné střední a vysoké školy, se kterými vystavující firmy úzce spolupracují. Každý z vystavovatelů se snažil zaujmout interaktivní formou, nechyběly simulátory, funkční roboti, model závodní formule a turbodmychadlového motoru, bezpilotní systémy, ochutnávky, dárečky.
Nechyběla venkovní expozice před Společenským domem, na které v letošním roce dominoval atraktivní policejní vůz Ferrari. Předváděla se také olafetovaná vojenská vozidla, kamion s návěsem, policejní vůz a motorky vč. nové elektromotorky Městské policie Prostějov, letos poprvé eskortní vozidlo vězeňské služby, ve kterém si každý mohl vyzkoušet pozici převážejícího vězně a nově byl k vidění moderní traktor. Fronty se stály před simulátorem přetočení se vozidla na střechu, který jsme letos zajistili od soukromé firmy.
Studenti si také mohli vyzkoušet přijímací pohovory nanečisto v cizím jazyce a účastnili se individuálních besed a prezentací s firmami. Zájemcům o práci bylo poskytováno odborné poradenství pracovníků Úřadu práce a nabízena i možnost rekvalifikací.
V průběhu celého dne prošlo Burzou téměř 3 tisíce návštěvníků, což je ve srovnání s předchozími ročníky největší počet. Zájem o tuto akci se každým rokem zvyšuje, což nás moc těší. Největší počet byl zastoupen žáky základních a středních škol. Velkou radost nám udělaly pozitivní ohlasy jak od návštěvníků, tak od vystavovatelů. Víme tedy, že celou akci děláme dobře. Nabíjí nás to energií pro příští ročníky. Určitě ale neusínáme na vavřínech, vždy je co zlepšovat a už nyní vymýšlíme novinky pro příští rok.
Chtěli bychom poděkovat za návštěvu náměstkovi hejtmana pro OL kraj Ing. Janu Šafaříkovi, MBA, primátorovi Statutárního města Prostějov Ing. Františku Jurovi, náměstkyním primátora Ing. Miladě Sokolové a Marcele Župkové, náměstkům Mgr. Jiřímu Pospíšilovi, Ing. Jiřímu Rozehnalovi a Bc. Miloši Sklenkovi.

Děkujeme všem vystavovatelům za jejich aktivní přístup k celé akci a za nejen potřebu, ale i chuť dávat o sobě vědět a otevřít se více žákům, studentům i veřejnosti. Velice si tohoto přístupu vážíme a cítíme velký respekt!

Na závěr bychom ještě chtěly společně s ředitelkou Úřadu práce v Prostějově Ing. Věrou Crhanovou touto cestou poděkovat všem, kteří se na celé náročné organizaci burzy podíleli:

Vystavující zaměstnavatelé a školy ZDE
Pracovníci Úřadu práce v Prostějově
Pracovníci Okresní hospodářské komory v Prostějově
Pracovníci Společenského domu Prostějov
Studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, spol. s r.o.
601. skupina speciálních sil, 102. průzkumný prapor, 533. prapor bezpilotních systémů
Městská policie Prostějov
Policie ČR
Restaurace U Chmelů
/catering/
Vedení FCC Prostějov, s.r.o. /poskytnutí parkovací plochy/
Prostějovský večerník
Radniční listy
Rádio HANÁ
pvnovinky.cz
Zvláštní poděkování patří primátorovi statutárního města Prostějov Ing. Františku Jurovi a řediteli Městské policie Prostějov PhDr. Bc. Liboru Šebestíkovi.

Helena Chalánková, ředitelka
Okresní hospodářská komora v Prostějově

..více

Nabídka partnerství - Prostějovský ples 2024
12. 09. 2023

Zveřejňujeme nabídku člena OHK v Prostějově Radia Haná k partnerství Prostějovského plesu, který se uskuteční  24. února 2024 ve Společenském domě Prostějov  s podtitulem "Milujeme bublinky".
Akce se uskuteční za podpory  města Prostějova, které se stalo partnerem akce a  s titulárním partnerem ADP SANCO.

Hlavní osobnost Prostějovského plesu je zatím tajemstvím, ale  k  tanci a poslechu zahraje kapela Jamr′s a čeká nás i další doprovodný program.

Veškeré podrobné informace najdete ZDE

Odkaz na facebookové stránky s videem a fotkami z minulé akce https://www.facebook.com/Prostejovsky.ples/videos/518742158783117

Pokud vás nabídka zaujme, ráda se s vámi osobně potká

Mgr.Petra Bělašková
marketingový specialista pro V.I.P. klienty
gsm: 774 542 624
email: belaskova@skymarketing.cz, belaskova@radiohana.cz


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63