Setkání personalistů 4.6. - tisková zpráva
05. 06. 2024


Dne 4.6. se uskutečnilo tradiční Setkání personalistů, tentokrát v nádherných moderních prostorách společnosti DT – Výhybkárna a strojírna, a.s. tradičního výrobce výhybek. Po krátkém představení přítomných, ředitelka OHK H. Chalánková informovala přítomné o blížící se Burze práce a vzdělávání. Zástupci hostitelské společnosti Marie Grmelová a Ing. Raif, PhD. nás seznámili s historií firmy a její současností a prezentovali pokročilý výzkum a vývoj produktů. Dále ředitelka ÚP Ing. V. Crhanová představila projekt NPO – DIGI pro firmu - vzdělávání, které souvisí s konceptem Průmyslu 4.0, robotizací a digitalizací práce a AI, zaměstnavatelé i OSVČ mohou získat přes 42 tisíc na každého zaměstnance. O chystaných novinkách v zákoníku práce informoval Mgr. Jakub Oliva, LL.M., MSc. - advokát, partner ARROWS ETL Global, specialista na pracovní právo. Po té následovala exkurze do výroby.

..více

Organizační informace k Setkání personalistů
28. 05. 2024


Setkání proběhne v areálu DT – Výhybkárna a strojírna, a.s., ul. Kojetínská 4750/6, Prostějov. Vchod (vjezd) do areálu firmy je naproti vchodu do Strojíren Prostějov (nelze se dostat přes areál Železáren) – viz mapka. V areálu Vás bude strážní služba směrovat k hlavní budově administrativně správního centra DT, kde je i parkoviště pro ty, co přijedou autem nebo na kole. Tato budova je vedle vrátnice a z obou stran je možnost využití parkoviště.

Sraz je 4.6. ve 13,00 hod. v II. podlaží budovy, v zasedací místnosti (v I. podlaží je recepční, která Vás nasměruje).

Mapka ke stažení ZDE.


SETKÁNÍ PERSONALISTŮ
30. 11. 2022

V letošním roce se již podruhé sešli personalisté prostějovských firem, aby prodiskutovali aktuální témata v personální oblasti a sdíleli mezi sebou zkušenosti týkající se pracovněprávních vztahů.

Hostitelskou organizací se tentokrát stala společnost WINDMÖLLER & HÖLSCHER Machinery k.s., nový člen OHK v Prostějově.
Personalisté byli provedeni moderními výrobními prostory a seznámeni s hlavními činnostmi společnosti, kterými jsou - vývoj, konstrukce a montáž strojů a montážních celků na výrobu flexibilních obalů z fólie a z polypropylenové tkaniny, tiskařských strojů a strojů pro další zpracování. 
Poté účastníci získali aktuální informace z Úřadu práce týkající se současné situace na trhu práce, ke stávajícím i připravovaným projektům na podporu zaměstnanosti, k dávkám a příspěvkům pro občany od státu a k zaměstnávání cizinců.

..více

SETKÁNÍ PERSONALISTŮ
08. 11. 2022

Okresní hospodářská komora v Prostějově si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na tradiční SETKÁNÍ PERSONALISTŮ.


Termín:

29. listopadu 2022 od 13.00 hodin

Místo konání:
ve společnosti Windmöller & Hölscher Machinery k.s., Háj 374, Kralice na Hané

Program:

 • HOME-OFFICE – chystaná novelizace Zákoníku práce
  /Mgr. Jakub Oliva, LL.M. – ARROWS ETL Global/
 • Aktuality z Úřadu práce v Prostějově
  /Ing. Věra Crhanová - ředitelka ÚP v Prostějově/
 • Prohlídka výrobních prostor WINDMÖLLER & HÖLSCHER Machinery k.s.
  /Bc. Petra Šťastná – HR Manager, Ing. Vladislav Ziegelbauer - Vedoucí Facility Managementu/
..více

SETKÁNÍ PERSONALISTŮ
09. 05. 2022

Okresní hospodářská komora v Prostějově si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na SETKÁNÍ PERSONALISTŮ.

 


Termín:
9. června 2022 od 13.00 hodin

Místo konání:
ve společnosti Palírna U Zeleného stromu a.s.,Dykova 8, Prostějov

Program:

 • Aktuality z Úřadu práce v Prostějově
  /Ing. Věra Crhanová - ředitelka ÚP v Prostějově/
 • Představení projektu Vzdělávání zaměstnanců členských firem
  - možnost zapojení členů OHK Prostějov – 100% dotované vzdělávání 
  /Ing. Andrea Hošťálková – ředitelka OHK Přerov/
 • Prohlídka výrobních a sklepních prostor „Palírny“ s odborným výkladem
  /Pavel Hampl – personalista, project a office manager/
..více

PERSONALISTÉ PROSTĚJOVSKÝCH FIREM SE OPĚT SETKAJÍ
12. 11. 2018


Okresní hospodářská komora
pořádá další Setkání personalistů prostějovských firem. Tentokrát se zástupci firem potkají ve společnosti HŽP a.s., předního výrobce pružin do železničního a automobilového sektoru.

Hlavním tématem bude „zdravá firma“, tzn. firma, která se různými aktivitami zabývá, stará a pečuje o zdraví svých zaměstnanců. Dojde k předání zkušeností a k prezentaci zajímavých a vzorových nápadů, které již v současné době v některých firmách fungují a jsou velmi pozitivně hodnoceny zaměstnanci. Účastníci budou mít také možnost absolvovat exkurzi do výroby, která v HŽP v posledních letech zaznamenala celou řadu inovačních a modernizačních změn.

Srdečně zveme všechny personalisty, kteří se chtějí dozvědět něco nového a získat případnou inspiraci. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 15.11. od 13 hodin, je nutná registrace zasláním přiložené návratky na e-mail ohkpv@ohkpv.cz, akce je zdarma.

POZVÁNKA

NÁVRATKA


Setkání personalistů ve společnosti TORAY
11. 06. 2018

Ve středu 6. června se uskutečnilo setkání personalistů regionu, které již tradičně organizuje OHK v Prostějově.

Zástupci firem využili jedinečnou možnost společně se potkat, vyměnit si zkušenosti a zažít komentovanou prohlídku společnosti TORAY Textiles Central Europe s.r.o., která byla první společností v prostějovské průmyslové zóně. V 90. letech zde zahájila výrobu podšívkových tkanin, kterou v roce 2006 rozšířila o výrobu technických tkanin pro airbagy. V roce 2013 pak začala s využitím celosvětově jedinečné technologie vyrábět tiskové desky pro bezvodý ofsetový tisk, který je šetrných k životnímu prostředí a poskytuje vysoce kvalitní výstupy. Společnost se neustále vyvíjí a modernizuje. Zejména v textilní výrobě firma zavádí technologie snižující pracovní zátěž operátorů, zvyšující bezpečnost provozu s pozitivním dopadem na kvalitativní ukazatele. 

..více

SETKÁNÍ PERSONALISTŮ
14. 05. 2018


Okresní hospodářská komora v Prostějově si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na SETKÁNÍ PERSONALISTŮ.


Termín:
6. června 2018 od 13.00 do 15.00 hodin

Místo konání:
Sídlo společnosti TORAY Textiles Central Europe s.r.o., Průmyslová 4, Prostějov

Program:

 • Prezentace společnosti TORAY
 • Burza práce a vzdělání - informace k připravované burze
 • Aktuality z Úřadu práce v Prostějově
 • Prohlídka společnosti TORAY s odborným výkladem
..více

Setkání personalistů, 10.5.2017 v Prostějově
29. 05. 2017

Ve středu 10. května 2017 se uskutečnilo XVIII. SETKÁNÍ PERSONALISTŮ na téma "Projekty vhodné k získání praxe u zaměstnavatele" a "Dotace na vzdělávání zaměstnanců".

..více

SETKÁNÍ PERSONALISTŮ, 10.5.2017
24. 04. 2017

Okresní hospodářská komora v Prostějově si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na SETKÁNÍ PERSONALISTŮ, které se bude konat v Národním domě Prostějov – červený salonek, Vojáčkovo nám. 1, Prostějov, VE STŘEDU 10. KVĚTNA 2017 OD 13.00 HODIN.

Téma:
Projekty vhodné k získání praxe u zaměstnavatele
Dotace na vzdělávání zaměstnanců

..více

Setkání personalistů, 1.6.2015 v Prostějově
02. 06. 2015

V pondělí 1. června 2015 se uskutečnilo XVII. SETKÁNÍ PERSONALISTŮ na téma "Firemní kultura a Firma pro zdraví". 

..více

15. 07. 2014

12.června 2014 se uskutečnilo mimořádné setkání personalistů a to v nádherném prostředí lázní Slatinice. Účastníci si za doprovodu historika obce p. Opletala prohlédli celý lázeňský areál, který prošel za poslední léta velkou rekonstrukcí. Dále následovala prohlídka Penzionu Majorka, který nabízí možnosti firemních akcí s ubytováním a relaxací. Zde pak proběhla zajímavá přednáška na téma Starej se o sebe – škola lidové psychologie, na které jsme se dověděli, jak správně využívat pravou a levou hemisféru. Účastníci ocenili velmi originální přístup a přednes lektorky.

..více

XV. Klub personalistů - Setkání personalistů a zástupců střední škol
14. 07. 2014

21.května 2014 se uskutečnilo již XV. Setkání klubu personalistů. S ohledem na hlavní téma – „Představení projektu Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2“, se akce účastnili i zástupci středních škol našeho regionu. Projekt je pokračováním úspěšného stejnojmenného projektu, díky kterému navázalo spolupráci na stovky studentů a firem po celé ČR.

..více

XIII. setkání dne 21.11.2012
21. 11. 2012

setkání dne 21.11.2012

..více

XII. setkání personalistů
27. 06. 2012

Dne 27. června 2012 se uskutečnilo již XII. setkání personalistů, které proběhlo v prostorách společnosti Toray Textiles Central Europe s.r.o. - výrobce vysoce kvalitních polyesterových tkanin určených převážně pro evropský trh. Součástí byla velice zajímavá prohlídka výrobních prostor firmy TTCE propojená odborným výkladem personálního ředitele Ing. Tomáše Zikmunda.

..více

XI. setkání dne 1.6.2011
01. 06. 2011

Dne 1. června 2011 se uskutečnilo XI. setkání Klubu personalistů tentokrát ve společnosti Hanácké železárny a pérovny, a.s. Tématem setkání byly projekty HR realizované v této společnosti. Jejich prezentace se ujala personální ředitelka Ing. Marika Pilíškova. Představila projekt "Implementace standardu Investors in People" /zavádění moderních nástrojů personalistiky do praxe/. Za tento projekt byly HŽP oceněny Cenou odborné poroty HREA Excellence Award 2010, za zvlášť velký přínos personalistiky do organizace. Dalším projektem je nový kafeteria systém přes webovou aplikaci, kde mají zaměstnanci výběr až z 50-ti benefitů a mohou si je nakupovat z pohodlí domova. Následovala ukázka efektivního hodnocení zaměstnanců firmy každé pololetí a představení dalších zajímavých projektů HR.

..více

X. setkání dne 20.4.2011
20. 04. 2011

Dne 20. dubna 2011 se uskutečnilo X. setkání Klubu personalistů v prostorách Švehlovy střední školy. Helena Chalánková, ředitelka OHK v Prostějově, spolu s Ing. Jitkou Palkovou, ředitelkou OHK Přerov, představily projekt "NOVÁ ŠANCE" zaměřený na pomoc zaměstnancům ve výpovědi z organizačních důvodů. Projekt je vymezen pro podniky v Olomouckém kraji. Mgr. Naďa Žondrová přiblížila grafologii jako diagnostickou metodu výběru pracovníků. Zástupci Úřadu práce v Prostějově informovali o aktuální situaci na trhu práce.Nakonec PhDr. Maria Řičánková prezentovala projekt "Modely", jehož cílem je zprostředkovat účastníkům vhodnou interaktivní metodou bezprostřední zážitek tak, aby si na modelových situacích, které co nejvíce kopírují realitu, uvědomili pozitiva i negativa svého manažerského jednání, posílili pozitiva, optimalizovali negativa a přenesli nově získané poznatky do své každodenní manažerské praxe ve své firmě.

..více

IX. setkání dne 13.4.2010
13. 04. 2010

Dne 10.října 2010 se uskutečnilo IX. setkání Klubu personalistů v Národním domě. Účastníci byli seznámeni s principy dotačního programu "Vzdělávejte se!" za výkladu Mgr. Lenky Rušarové a PhDr. Adolfa Tomandla. Mgr. Rušarová dále přiblížila dotační program "ICT v podnicích". Ing. Frehar představil možnosti úspor finančních nákladů a zefektivnění činností ve firmách. Zástupci Úřadu práce v Prostějově přednesli aktuální informace o pracovním trhu. Na závěr setkání proběhla diskuze moderovaná Mgr. Markem.

..více

VIII. setkání dne 2.4.2009
02. 04. 2009

Dne 2. dubna 2009 se uskutečnilo VIII. setkání Klubu personalistů v prostorách společnosti oděvní podnik, a.s. Setkání bylo spojeno s prohlídkou podnikové prodejny. Poté byli personalisté seznámení s aktuálními informacemi z Úřadu práce, které přednesli ředitel ÚP Mgr. Vojtěch Pospíšil, Ing. Věra Crhanová a PhDr. Adolf Tomandl. Na konci setkání proběhla diskuse na téma "Jak reagovat na dopady hospodářské krize - Snižování stavu a flexibilní zaměstnávání pracovníků" moderovaná Ing. Janem Ertlem.

..více

VII. setkání Klubu personalistů
01. 10. 2008

Dne 1. října 2008 se uskutečnilo VII. setkání Klubu personalistů v prostorách společnosti WISCONSIN Engineering CZ s. r. o. Výrobní halou nás provedl vedoucí personálního oddělení pan Zdeněk Hájek, který nás seznámil nejen s výrobním procesem a programem, ale také s historií společnosti.

Po prohlídce následovala prezentace ředitelky OHK k podanému projektu s celokrajnou působností Podpora technických profesí – kariérní poradenství pro základní školy. Uvedla možnosti zapojení prostějovských firem do projektu.

..více

VI. setkání dne 6.12.2007
06. 12. 2007

Dne 6. prosince 2007 se uskutečnilo VI. setkání Klubu personalistů v prostorách společnosti Pozemstav Prostějov, a.s. Setkání bylo spojeno se zajímavou  prohlídkou sídla Pozemstavu. Po absolvování této prohlídky byli personalisté seznámeni s aktuálními informacemi z Úřadu práce v Prostějově – s aktuálním stavem na trhu práce, novinkami v oblasti zaměstnávání cizinců a dále s nabídkou služeb společnosti Trenkwalder Kappa people, a.s., která se zabývá zprostředkováním zaměstnávání dočasně přidělených pracovníků ze zemí mimo EU.

..více

V. setkání dne 30.10.2007
30. 10. 2007

Dne 30. října 2007 se uskutečnilo V. setkání Klubu personalistů v prostorách Palírny u Zeleného stromu - Starorežná, a.s. Setkání bylo spojeno se zajímavou  prohlídkou provozu palírny a ochutnávkou výtečných nápojů. Přítomní se také seznámili s bohatou historií palírny. Příští rok se bude slavit úctyhodné 480. výročí založení palírny!

..více

IV. setkání Klubu personalitů
28. 02. 2007
Dne 28. února 2007 se uskutečnilo IV. setkání Klubu personalistů v prostorách Švehlovy střední školy. Na programu byly aktuální informace z OHK v Prostějově k projektu „Konkurenceschopný podnik na trhu EU II – Zvýšení konkurenceschopnosti MSP v Olomouckém kraji vzděláváním lidí“, které předala ředitelka OHK Helena Chalánková. Ředitel Vzdělávacího institutu, spol. s r.o. Dr. Pavel Moravčík promluvil o Spolupráci podnikatelských subjektů při zabezpečování rekvalifikace a vytváření podmínek pro zaměstnávání rizikových skupin. Dále proběhla prezentace Ing. Zdeňky Maráčkové z firmy MarZ Corporation, s.r.o. „Proč a jak zavádět štíhlou výrobu“. Dostatečný prostor byl věnován diskusi přítomných.
..více

III. setkání Klubu personalistů
17. 05. 2006
Dne 17. května 2006 se uskutečnilo III. setkání Klubu personalistů. Na programu byly aktuální problémy z oblasti pracovního práva, které prezentovala JUDr. Ivana Horáková. Dále ukázka tréninku na téma "motivace" - prezentace vzdělávací a poradenské firmy - studio CTC s.r.o. Informace z OHK v Prostějově přednesla ředitelka Helena Chalánková - seznámení s průběhem realizace projektu OP RLZ "Znalostmi k prosperitě". Na závěr setkání proběhla diskuse.
..více

II. setkání Klubu personalistů
15. 02. 2006
Dne 15. února 2006 se uskutečnilo II. setkání Klubu personalistů. Na programu byly aktuální informace z Úřadu práce v Prostějově, které prezentovali Ing. Věra Crhanová – vedoucí oddělení trhu práce a Bc. Daniel Sova – vedoucí odboru zprostředkování. Aktuality se týkaly zaměstnávání  zaměstnanců ze zahraničí, evidence občanů Evropské unie a cizinců, dále oblasti aktivní politiky zaměstnanosti - poskytování příspěvků v roce 2006 a hlášení volných míst – novinky v legislativě, způsoby hlášení volných míst, povinnosti zaměstnavatelů. Aktuality z činnosti OHK přednesla ředitelka OHK Helena Chalánková – průběh realizace projektů, na kterých komora v současné době pracuje, nabídka volných míst na vzdělávacích kurzech v rámci těchto projektů. Na závěr setkání proběhla bohatá diskuse přítomných.
..více

09. 11. 2005

Okresní hospodářská komora v Prostějově téměř po pěti letech obnovuje setkávání personalistů našeho regionu. Cílem těchto setkání bude především výměna zkušeností v oblasti personalistiky, otázky legislativy, nové trendy v rozvoji lidských zdrojů, možnosti čerpání dotací z evropských fondů na vzdělávání apod. První setkání personalistů se uskutečnilo dne 9. listopadu 2005 v Národním domě od 14 hodin.  Na programu bylo seznámení se záměrem OHK podporovat personální práci v regionu, prezentace Statutu Klubu personalistů, aktuální informace z OHK - projekty komory, a další. Hostem setkání byl ředitel Úřadu práce v Prostějově Mgr. Vojtěch Pospíšil, který zhodnotil práci ÚP v roce 2005, popsal výhled na rok 2006 a podal informace k aktivní politice zaměstnanosti.