Doporučení k testování zaměstnanců
19. 10. 2021

V posledních týdnech jsme svědky opětovného nárůstu počtu nakažených novým typem koronaviru. Tento trend se nevyhnul ani našemu regionu. Podle aktuálních statistik nakažených patří Prostějovu třetí nejhorší pozice mezi českými a moravskými městy. Počty dále den ode dne rostou a nezdá se, že by se na tom v dohledné době mělo něco změnit. Podobná je situace také na celém Prostějovsku.

V této souvislosti se na vás obracím s apelem, abyste sami sebe, své zaměstnance, a tím i celé firmy před epidemií co nejlépe chránili. Někteří z vás mají z minulých vln velmi negativní zkušenosti, kdy bylo nutné kvůli výskytu onemocnění omezit činnost nebo dokonce na čas některé provozy uzavřít. V letošním roce už se dařilo nejhorší období většin ou přečkat s pomocí testování pracovníků.

Testování v současné době není povinné a je jenom na vás, jak se k němu postavíte. Přesto na vás apeluji, abyste testování zaměstnanců zvážili. Je to cesta, jak přispět k ochraně zaměstnanců i celých firem. Testy mohou zachytit onemocnění dříve, než se stihne rozšířit a napáchat ve vašich provozech značné škody.

..více

Firmám na Olomoucku kraluje výrobce komunální techniky, mezi živnostníky uspěla producentka gemmoterapeutik
14. 10. 2021


IBM Firma roku 2021 Olomouckého kraje se jmenuje LASKI a zabývá se výrobou profesionální komunální techniky. Titul MONETA Živnostník roku 2021 Olomouckého kraje patří Jarmile Podhorné, která vyrábí bylinné prostředky.

„Moje živnost nazvaná symbolicky Naděje vznikla z toho důvodu, aby lidem dávala naději. Chtěla jsem totiž, aby bylinné tinktury pomáhaly udržovat zdraví a také působily jako prevence při udržování zdravého organismu,“ říká vítězná živnostnice Jarmila Podhorná. Jako první v republice začala vyrábět gemmoterapeutika, což jsou výtažky z pupenů a zárodečných částí rostlin, které organismus zároveň regenerují. Pro snadnější získání pupenů vybudovala zahradu, která je takovým světovým unikátem. Jako doplněk pro pomoc organismu při potížích jsou na vnější použití vhodné masti, oleje a tinktury. Od konkurence se liší tím, že seznamuje lidi s možností využití přírodních prostředků k udržení zdraví. Výrobky dodává do velkoobchodů, lékáren, prodejen léčivých rostlin, a hlavně přímo zákazníkům, kterým často sestavuje kúry na jejich aktuální problémy.

„Gratuluji vítězce, která byla mojí jasnou favoritkou. Působí ve svém oboru už opravdu dlouho a úspěšně. Držím jí palce i do celorepublikového kola,“ okomentovala vítězku porotkyně Hana Piškulová z MONETA Money Bank.

Druhé místo získal Marcel Šos věnující se výrobě čokolády. Třetí příčku obsadil Tomáš Gajdoš, výrobce řemeslných oříškových másel.

Vítězná firma LASKI vznikla v roce 1992 a její hlavní činností je výroba profesionální komunální techniky pro zlepšování životního prostředí v obcích a městech. Mezi stěžejní výrobky patří frézy na pařezy, štěpkovače, drtiče, drážkovače a vysavače listí. V roce 1993 se zrodil první vlastní výrobek, a to zametací stroj, o rok později byla vyvinuta a vyrobena první fréza na pařezy. Ta se na trhu uchytila a firma tento stroj po mnohých inovacích vyrábí dodnes. „Motivací pro naše podnikání byla snaha navázat na tradici strojírenské výroby v našem regionu. Inspirací byla častá návštěva evropských měst, kde jsme viděli u nás tehdy nevídaný zájem o životní prostředí,“ říká jednatel společnosti Zdeněk Zapletal. Dnes je firma známá ve více než padesáti zemích světa, pronikla i do USA. Aktuálním zásadním úspěchem firmy je patentovaný štěpkovač, který je momentálně jediný na světě čistě elektrický.

„Hodnotím pozitivně, jakým způsobem pracují a rozvíjejí technologie, a jsou významným exportérem, což je pro Olomoucký kraj rozhodně pozitivní,“ zhodnotil volbu Lukáš Jurča z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma ŽALUZIE NEVA vyrábějící venkovní žaluzie a venkovní látkové rolety. Bronzovou příčku obsadila společnost EOLA zabývající se průmyslovou automatizací a robotikou.

..více

Tisková zpráva - Setkání podnikatelů s vedením města
30. 09. 2021


29. září 2021 se v krásných venkovních i vnitřních prostorách Národního domu uskutečnilo setkání podnikatelů s vedením města, které zorganizovala Okresní hospodářská komora v Prostějově /dále jen OHK/.

Předseda představenstva OHK JUDr. Bohuslav Švamberk poděkoval podnikatelům za příkladné zvládnutí všech nařízení a opatření souvisejících s covidovou situací. Poděkoval také členům OHK společnosti ALIKA a.s. z Čelčic a Javořice, a.s. ze Ptení za jejich jejich velkorysé dary lidem postiženým tornádem na jižní Moravě.

Primátor města Mgr. František Jura zmínil finanční pomoc ve formě dotace ze strany města místním drobným podnikatelům, kteří museli v době restrikcí zavřít svoje provozovny a přišli tak o veškeré příjmy. Město Prostějov bylo jedno z prvních měst z celé republiky, které tuto finanční dotaci nabízelo a stalo se tak příkladem i pro ostatní města. Dále primátor zhodnotil fungování očkovacího centra, testování zaměstnanců a popsal důvody zhoršené dopravní situace ve městě a přípravu krizového scénáře.

..více

20. 09. 2021

                                             

Vážení přátelé, manažeři, podnikatelé,

přijměte pozvání na přátelské setkání prostějovských podnikatelů s politickou reprezentací města Prostějova a se zástupci celé řady krajských institucí, které se uskuteční ve středu dne 29. září 2021 od 16,30 hodin v Národním domě Prostějov.

Navazujeme tímto na pravidelné setkání manažerů města Prostějova. Cílem tohoto setkání je, v příjemné atmosféře Národního domu, poděkovat za váš přístup k podnikání v době covidové, za řešení všech opatření spojených s covidovou situací včetně testování, očkování apod.

Rádi bychom vám v diskuzi představili záměry města v investicích na příští období, chtěli bychom se bavit o zaměstnanosti a možnostech zaměstnání v Prostějově, bytové koncepci, školství a rozvoji podnikání.

Na setkání jsou pozváni i zástupci institucí – Úřad práce, Finanční úřad, Celní úřad, OSSZ, Krajské hygienické stanice OK a další.

V neformální debatě máme prostor pro diskusi s kolegy podnikatelů, ale i zástupci politické reprezentace města a krajských institucí a můžeme tak využít potenciálu hledat společná témata a projekty.

K podpoře vzájemné diskuse bude připravena bohatá konzumace.

Pozvánku najdete ke stažení ZDE.
Registrujte se prosím na tel.: 775 208 220, 604 403 345, e-mail: ohkpv@ohkpv.cz


Žádný lockdown ekonomiky a legislativně podchycené testování ve firmách. Komora jde za ministrem zdravotnictví s jasnými požadavky
31. 08. 2021

Není možné opakovat uzávěry ekonomiky, podnikatelé za smysluplné naopak považují udržení režimových opatření, jako jsou roušky, omezení počtu osob a dezinfekce tam, kde to bude dávat v boji proti šíření epidemie logiku. S tímto sdělením jde prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na dnešní jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, kterého se zúčastní i reprezentanti dalších zaměstnavatelských svazů.

Hospodářská komora dlouhodobě apeluje, aby vláda povinnost zaměstnanců prokázat se v zaměstnání testem zaváděla jen v těch lokalitách, ve kterých bude na podzim docházet ke zhoršení pandemické situace. „Zaměstnavatelé jsou připraveni výsledky testů kontrolovat, odmítají ale povinnost testování zaměstnanců organizovat. Dle individuálních možností a konkrétních podmínek jsou podniky připravené zaměstnancům v zajištění testů pomáhat, například poskytovat vlastní testovací kapacity. Taková pomoc ale musí být dobrovolná, nikoliv nařizována vládou jako povinnost,“ vysvětluje prezident Komory Vladimír Dlouhý.

..více

 Nabízíte či poptáváte pomoc po ničivém tornádu na jižní Moravě?
07. 07. 2021

Pro podnikatele k nabídkám materiální nebo personální pomoci jižní Moravě bylo zřízeno webové tržiště https://trziste.czechinvest.org/


02. 07. 2021

Z důvodu epidemiologické situace v ČR i v zahraničí stále dochází k omezením v dopravě a zavádění restriktivních opatření omezujících vstup a pohyb na území jednotlivých států včetně ČR.  Při všech cestách do zahraničí je nutno se předem informovat o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních cílové země. Před cestou do zahraničí či před plánovaným návratem do ČR přes území třetího státu se doporučuje ověřit si předem aktuálně platné podmínky přepravy přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak). Nelze vyloučit, že jednotliví přepravci budou před zahájením cesty od cestujících vyžadovat předchozí elektronickou registraci a také negativní test na Covid-19.

..více

PODĚKOVÁNÍ ČLENŮM OHK V PROSTĚJOVĚ – ALIKA a.s., Pila Javořice a.s.
01. 07. 2021

Velice děkuji našim skvělým členským firmám ALIKA a.s. z Čelčic a Pila Javořice a.s. ze Ptení za jejich velkorysé dary lidem postiženým tornádem na jižní Moravě.

ALIKA zrealizovala závoz základního lékařského vybavení, kartonů pro přípravu drobných materiálů a součástek na stavby, pracovní rukavice, helmy, ochranné brýle, kolečka atd.

Pila Javořice daruje obcím postiženým tornádem tolik chybějící latě a desky na střechy.

Pro podnikatele k nabídkám materiální nebo personální pomoci jižní Moravě nadále funguje mailová adresa podpora@komora.cz nebo ohkpv@ohkpv.cz

Okresní hospodářská komora v Prostějově vyjadřuje obrovskou lítost a podporu všem lidem postiženým tornádem na jižní Moravě. Prosím držte se, i další naše členské firmy se zapojí do pomoci vám.

Helena Chalánková, ředitelka OHK v Prostějově


30. 06. 2021

Členové Hospodářské komory pokračují v podpoře občanů a podnikatelů na jižní Moravě, které minulý týden zasáhla bouře doprovázená tornádem. Vedle střešních nebo zednických prací a dodání obalových materiálů Hospodářská komora zprostředkovala skrze začleněné Společenstvo kominíků ČR také bezplatné revize spalinových cest pro občany a podniky v zasažené oblasti nebo dřevěný materiál na prvotní úpravy poničených střech. Komora upozorňuje zároveň na nutnost robustnější státní pomoci firmám.

..více

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56