Výzva Digitální podnik – Technologie 4.0 z programu na podporu českých podnikatelů OP TAK vyhlášena
31. 10. 2023


O dotace na svou digitalizaci a využití nových technologií v podnikání budou moci od 22. listopadu žádat malé a střední podniky.

Cílem výzvy je digitální transformace malých a středních podniků, a to zavedením pokročilých technologií, robotizací a automatizací a zavedením principů průmyslu 4.0. Podpora je zaměřena na pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení, SW řešení, IT infrastruktury a služeb.

  • Příjem žádostí už od: 22. listopadu 2023
  • Alokace: 1,5 miliard korun
  • Podpora na jeden projekt: až 60 % z celkových způsobilých výdajů

Více informací najdete ZDE.


Obchodní a podnikatelské příležitosti ve VIETNAMU a MALAJSII
30. 10. 2023

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje společně s Ministerstvem zahraničních věcí si Vás dovolují pozvat na seminář o exportních příležitostech ve Vietnamu a Malajsii.

Akce, která se uskuteční dne 9.11.2023 v olomouckém hotelu Comfort, je spojená s možností zeptat se na konkrétní příležitosti pro vaši firmu.

Účast ZDARMA, pozvánka ke stažení ZDE.

V případě zájmu se registrujte na e-mailu janeckova@khkok.cz pro bližší informace kontaktujte paní Jitku Janečkovou Moťkovou tel.: 602 708 246.


Seminář Velká novela zákoníku práce
17. 10. 2023

Dne 16.10.2023 jsme uspořádali seminář k Velké Novele zákoníku práce, o který byl obrovský zájem, účastnilo se ho téměř 70 osob. Tímto bych chtěla poděkovat skvělému přednášejícímu Mgr. Jakubovi Olivovi z advokátní kanceláře ARROWS ETL Global, který problematiku všem perfektně vysvětlil a zodpověděl všechny dotazy ve velmi aktivní diskusi. Těšíme se na další školení s tímto skvělým advokátem, na podněty přítomných bychom rádi připravili školení ke konsolidačnímu balíčku.

Helena Chalánková


Burza práce a vzdělávání v Prostějově  měla velký úspěch – téměř 3 tisíce návštěvníků
27. 09. 2023

 

26. září 2023 se uskutečnil již šestý ročník Burzy práce a vzdělávání, který organizuje Okresní hospodářská komora v Prostějově a Úřad práce v Prostějově, spoluorganizátorem je Statutární město Prostějov.
Návštěvníci měli možnost v jeden den na jednom místě kontaktovat více jak 50 vystavovatelů, kteří zde prezentovali svoje výrobní programy a poskytované služby. Zastoupen byl zpracovatelský průmysl, stavebnictví, strojírenství, potravinářství, zdravotnictví, doprava, logistika, elektro, textilní průmysl, obalová technika a další…. Prezentovaly se také veřejné instituce - městská a státní policie, statutární město Prostějov, Armáda ČR, letos poprvé Vězeňská služba ČR a další. Mimo společnosti se také prezentovaly odborné střední a vysoké školy, se kterými vystavující firmy úzce spolupracují. Každý z vystavovatelů se snažil zaujmout interaktivní formou, nechyběly simulátory, funkční roboti, model závodní formule a turbodmychadlového motoru, bezpilotní systémy, ochutnávky, dárečky.
Nechyběla venkovní expozice před Společenským domem, na které v letošním roce dominoval atraktivní policejní vůz Ferrari. Předváděla se také olafetovaná vojenská vozidla, kamion s návěsem, policejní vůz a motorky vč. nové elektromotorky Městské policie Prostějov, letos poprvé eskortní vozidlo vězeňské služby, ve kterém si každý mohl vyzkoušet pozici převážejícího vězně a nově byl k vidění moderní traktor. Fronty se stály před simulátorem přetočení se vozidla na střechu, který jsme letos zajistili od soukromé firmy.
Studenti si také mohli vyzkoušet přijímací pohovory nanečisto v cizím jazyce a účastnili se individuálních besed a prezentací s firmami. Zájemcům o práci bylo poskytováno odborné poradenství pracovníků Úřadu práce a nabízena i možnost rekvalifikací.
V průběhu celého dne prošlo Burzou téměř 3 tisíce návštěvníků, což je ve srovnání s předchozími ročníky největší počet. Zájem o tuto akci se každým rokem zvyšuje, což nás moc těší. Největší počet byl zastoupen žáky základních a středních škol. Velkou radost nám udělaly pozitivní ohlasy jak od návštěvníků, tak od vystavovatelů. Víme tedy, že celou akci děláme dobře. Nabíjí nás to energií pro příští ročníky. Určitě ale neusínáme na vavřínech, vždy je co zlepšovat a už nyní vymýšlíme novinky pro příští rok.
Chtěli bychom poděkovat za návštěvu náměstkovi hejtmana pro OL kraj Ing. Janu Šafaříkovi, MBA, primátorovi Statutárního města Prostějov Ing. Františku Jurovi, náměstkyním primátora Ing. Miladě Sokolové a Marcele Župkové, náměstkům Mgr. Jiřímu Pospíšilovi, Ing. Jiřímu Rozehnalovi a Bc. Miloši Sklenkovi.

Děkujeme všem vystavovatelům za jejich aktivní přístup k celé akci a za nejen potřebu, ale i chuť dávat o sobě vědět a otevřít se více žákům, studentům i veřejnosti. Velice si tohoto přístupu vážíme a cítíme velký respekt!

Na závěr bychom ještě chtěly společně s ředitelkou Úřadu práce v Prostějově Ing. Věrou Crhanovou touto cestou poděkovat všem, kteří se na celé náročné organizaci burzy podíleli:

Vystavující zaměstnavatelé a školy ZDE
Pracovníci Úřadu práce v Prostějově
Pracovníci Okresní hospodářské komory v Prostějově
Pracovníci Společenského domu Prostějov
Studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, spol. s r.o.
601. skupina speciálních sil, 102. průzkumný prapor, 533. prapor bezpilotních systémů
Městská policie Prostějov
Policie ČR
Restaurace U Chmelů
/catering/
Vedení FCC Prostějov, s.r.o. /poskytnutí parkovací plochy/
Prostějovský večerník
Radniční listy
Rádio HANÁ
pvnovinky.cz
Zvláštní poděkování patří primátorovi statutárního města Prostějov Ing. Františku Jurovi a řediteli Městské policie Prostějov PhDr. Bc. Liboru Šebestíkovi.

Helena Chalánková, ředitelka
Okresní hospodářská komora v Prostějově

..více

Nabídka partnerství - Prostějovský ples 2024
12. 09. 2023

Zveřejňujeme nabídku člena OHK v Prostějově Radia Haná k partnerství Prostějovského plesu, který se uskuteční  24. února 2024 ve Společenském domě Prostějov  s podtitulem "Milujeme bublinky".
Akce se uskuteční za podpory  města Prostějova, které se stalo partnerem akce a  s titulárním partnerem ADP SANCO.

Hlavní osobnost Prostějovského plesu je zatím tajemstvím, ale  k  tanci a poslechu zahraje kapela Jamr′s a čeká nás i další doprovodný program.

Veškeré podrobné informace najdete ZDE

Odkaz na facebookové stránky s videem a fotkami z minulé akce https://www.facebook.com/Prostejovsky.ples/videos/518742158783117

Pokud vás nabídka zaujme, ráda se s vámi osobně potká

Mgr.Petra Bělašková
marketingový specialista pro V.I.P. klienty
gsm: 774 542 624
email: belaskova@skymarketing.cz, belaskova@radiohana.cz


Důležité organizační pokyny-Burza práce a vzdělávání Prostějov
11. 09. 2023


Vážení vystavovatelé,

prosím věnujte pozornost důležitým organizačním pokynům k akci Burza práce a vzdělávání, která se uskuteční v úterý 26.9.2023 od 9 hodin ve Společenském domě Prostějov, Komenského 6.

 

Harmonogram burzy (26. 09. 2023)

6.00 – 8.45 Příprava expozic

9.00 Otevření burzy a její zahájení

9.00 – 17.00 Vlastní burza a doprovodný program

17.00 – 18.00 Likvidace expozic, odvoz exponátů

 

Vzhledem k účasti 50 vystavovatelů důrazně doporučujeme zvážení závozu a přípravy stánku již o den dříve, tj. 25.9.2023 v odpoledních hodinách, konkrétně 13.00 – 15.00 hod. V tomto případě nám prosím tuto skutečnost oznamte předem a to buď v odpovědi na tento email nebo na tel. 604 403 345 – Helena Chalánková.

..více

01. 09. 2023

 

AGEL Středomoravská nemocniční a.s.        

ALIKA a.s.

ALPER a.s.

Amcor Flexibles Prostějov s.r.o.

Armáda České republiky

BESIP

Cukrovar Vrbátky a.s.

DT – Výhybkárna a strojírna, a. s.

DT Mostárna, a. s.

ECO Finance Group s.r.o.

Edwards, s. r. o.

GEMO a. s.

Honeywell Aerospace Olomouc s. r. o.

HOPI s. r. o.

HŽP a. s.

Ing. Jan Navrátil - HABRO

ITAB Shop Concept CZ, a. s.

John Crane a.s.

Kendrion (Prostějov) s. r. o.

Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje

LASER TECHNOLOGY s.r.o.

LINAPLAST s. r. o.

MAKOVEC a. s.

Městská policie Prostějov

MUBEA – HZP s. r. o.

Nissens Cooling Solutions Czech, s.r.o.

Olomoucký kraj

PRECIOSA, a.s.           

Randstad HR Solutions s.r.o.

SIGMA GROUP a.s.    

Smurfit Kappa Olomouc s. r. o.

Statutární město Prostějov

TOMI – REMONT a. s.

Toray Textiles Central Europe s. r. o.

Vězeňská služba České republiky - Vazební věznice Olomouc

 

STŘEDNÍ A VYSOKÉ ŠKOLY:

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o.

Helen Doron English - jazyková škola

Sigmundova střední škola strojírenská, Lutín

Střední odborná škola podnikání a obchodu, spol. s r. o.

Střední odborná škola Prostějov

Střední odborná škola průmyslová a Střední odborné učiliště strojírenské, Prostějov, Lidická 4

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc

Střední škola automobilní Prostějov, s. r. o.

Střední škola technická a obchodní Olomouc, Kosinova 4

Střední zdravotnická škola, Prostějov, Vápenice 3

Švehlova střední škola polytechnická Prostějov

Vysoká škola logistiky o.p.s.

Vysoké učení technické v Brně

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Olomouc, Božetěchova 3


POZOR: UKONČENÍ PŘÍJMU ŽÁDOSTÍ VE VÝZVĚ ÚSPORY ENERGIE
07. 08. 2023

Velice důležitá novinka pro podnikatele a žadatele ve výzvě Úspory energie.

  • Pozor, ve výzvě Úspory energie z OP TAK-Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (optakcz) dojde k předčasnému ukončení příjmu žádostí, a to 31. srpna 2023 ve 12 hodin.
  • Bohužel je to reakce na významné změny v podmínkách veřejné podpory stanovené aktualizovaným zněním GBER (nařízení (EU) č. 651/2014).
  • Nová výzva s upravenými podmínkami pak bude opětovně vyhlášena v závislosti na délce nezbytných procesů spojených s vyjasněním příslušných článků nového GBER. Plánovaný termín je přelom roku 2023/2024.

Pozvání - Burza práce a vzdělání - 26.9.2023 Prostějov
07. 06. 2023


Rádi bychom Vás informovali o akci, kterou společně pořádají Okresní hospodářská komora v Prostějově a Úřad práce v Prostějově.  Spoluorganizátorem je Statutární město Prostějov.

Burza práce a vzdělání

26.9.2023     9,00 – 17,00 hodin

Společenský dům, Komenského 6, Prostějov

Cílem je představit významné a zajímavé zaměstnavatele a spolupracující odborné školy. Akce je určena široké veřejnosti, především však pro žáky základních škol, středních škol, pro každého kdo se zajímá o pracovní trh. Firmy seznámí návštěvníky s tím, co v dnešní době požadují po uchazečích o zaměstnání a o jaké profese mají především zájem. Na prezentačních stáncích budou moct návštěvníci shlédnout jejich výrobky, získat podrobnější informace o jejich činnosti a pracovních podmínkách.

V letošním roce počítáme s účastí kolem 50 vystavovatelů.

Jako v předchozích letech chystáme i venkovní expozici, kde bude možné prohlédnout soupravu tahače s návěsem, vojenskou techniku Armády ČR, prezentaci Policie ČR včetně atraktivního vozu značky Ferrari, prezentaci Městské policie, bude možné vyzkoušet otočný simulátor, nechat si změřit zrak a další.

Srdečně zveme Vás i Vaše zaměstnance k návštěvě a prohlídce Burzy, která se v našem městě koná již pošesté.

Stále je možné se přihlásit jako vystavovatel. Informace ke stažení ZDE.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63