Maratonský klub Prostějov

Maratonský klub Prostějov je volný klub, kde není nutné registrovat se v oddíle, platit roční poplatky či dosahovat nějakých výkonů. Základním cílem je podporovat běhání lidí v každém věku a na libovolné úrovni.

Se vzestupem popularity běhání, jako jedné ze základních forem pohybu člověka narůstá o tuto sportovní aktivitu i zájem ze strany široké veřejnosti. Prudký nárůst počtu běžeckých akcí a počtu jejich účastníků v celém světě nepochybně svědčí o dramatickém vzrůstu popularity běhání. V Prostějově má běhání velmi dobré podmínky i tradici a Maratonský klub chce pouze podporovat a pomoci rozvíjet zájem o běhání formou různých běžeckých akcí pro děti i dospělé. Jedním ze základních cílů je nabídnout možnost zaběhat si, zkusit si méně i více náročný závod s měřením času, zajištěným zázemím a servisem v podobě organizace a podpory (občerstvení apod.) a získat pro běhání děti i jejich rodiče.

Rádi bychom ve spolupráci s Magistrátem města Prostějova, prostějovskými školami, sportovními oddíly zaměřenými na běhání a dalšími partnery rozvíjeli zájem o běhání u široké veřejnosti a především předškolní i školní mládeže. Na našich oficiálních stránkách a akcích, včetně prezentace na Facebooku, chceme podporovat nejen naše aktivity, ale aktivity všech institucí a oddílů v Prostějově a okolí zaměřených na běhání.

“Maratonský” v názvu představuje pouze symbolické spojení běhání a libovolného cíle. Každý běžec má svůj “Maraton” někde jinde. Proto jsme si jako slogan vybrali výzvu ultramaratonce Caballa Blanca - Run free. Běhejte svobodně, pro radost. Není nutné tlačit na výkon a běhat dlouhé vzdálenosti. Běhejte, protože vás to baví!

Leták ke stažení naleznete ZDE

!! NEJBLIŽŠÍ AKCE SE KONÁ 26.5.2013 - Hloučela 3.6.9 - více informací naleznete ZDE !!

Maratonský klub Prostějov, www.mkprostejov.cz
Kontakty: Martin Plachý, tel. 774 117 743, Andrea Plachá, tel. 777 980 034
maratonec@mapconsulting.cz

ggggg